Щастието и лудостта на наивника

Изображение
Шекспир е казал: „Винаги се чувствам щастлив. Знаеш ли защо? Защото не чакам нищо от никого. Да чакаш винаги боли. Животът е кратък. Затова обичай живота, бъди щастлив и винаги се усмихвай.“ Докато слушах романтична джаз колекция, размишлявах над думите на този леко луд и вечно щастливо влюбен гений – Шекспир. В тях има наистина много истини, които обаче не всеки разбира, защото не всеки иска да ги приеме. Много хора имат очаквания, които прехвърлят върху всички около себе си под формата на обвинения, че са „нагли“, „безотговорни“, „несериозни“ и т.н. Списъкът е дълъг и всеки може да си го оформи сам, ако честно погледне в сърцето си. Така или иначе, болка във взаимоотношенията винаги има – заради разочарования, гледане през различна призма и личностна мотивация, за която няма своевременна информираност. Честа причина за това е страхът от само-заявяване или от загуба на приятелство или партньорство. Истината обаче е много проста – когато един човек не събира смелост да заяви се...

Водата винаги лекува

Водата винаги лекува. Това е безспорен факт, и аз като виден Скорпион като зодия, напълно подкрепям тази реализация.

Някои хора успяват да възкръснат бързо след тежка ситуация в живота им, други не се справят с предизвикателствата и потъват в дупка завинаги. Въпрос на усещане и сила на желанието за живот.

Последните седмици при мен нещата бяха динамични и в един момент, като всеки друг човек, се почувствах безсилна от множеството отговорности и провали. Всички събития ми се сриваха едно върху друго, защото хората са казали "Злото не идва само", но доброто също. 

А аз, като виден Скорпион, вярвам само на себе си си и се само-лекувам. Така считам, че е редно да бъде, защото колкото по-малко знаят хората през какво преминава човек, толкова по-защитен се чувства той. Да, хубаво е да се споделя, но само с тези, които са се доказали във времето, а те са малко, може би трима или четирима.

Някои хора се усещат един друг, ако са близки. Повечето обаче не знаят кой през какво преминава. А не всеки е доброжелателен и опитва да помогне наистина.

За мен обаче едно е сигурно: Водата винаги лекува. 

Вчера и днес бях на басейн с дъщеря си. Ние рядко имаме време двете насаме, защото аз доста работя, а и тези дни съм с разбито сърце. 

Така или иначе, в басейна за мен времето спря и се почувствах като част от него. Някак си започнах да лекувам сърцето си. Насочих останалите си капчици любов към него, заедно с водата някак започнах да се чувствам пълноценна и себе си. Вероятно това е бил един от уроците на последната ми раздяла, но наистина много обичах и обичам още този човек. 

Обаче днес избрах себе си и водата да ми помогне да излекувам сърцето си. Знам, че някога пак ще обичам, но дотогава съм като воден дух и търся предимно действия, а не думи от другите, които твърдят, че искат да са с мен. 

Дори реших да се науча да плувам, макар че съм в златните си години. Едно е сигурно, човек като има цел и посока, се лекува по-бързо. Между другото, разделите са хубаво нещо донякъде, защото въпреки тъгата, болката и разочарованието, човек съумява да намери нова изява, за да мине по-бързо периода на отчаяние. 

При предишни раздели, писах книга, научих се да танцувам Зумба, а сега ще се науча да плувам. Вярно е, че човек става най-добрата версия на себе си след предизвикателства, които му се изпращат.

В края на краищата, имам само душата и сърцето си, всичко останало не е мое. Затова ценността е освен в миговете с тези, които искрено, дълбоко и истински ме обичат, и във времето със себе си, когато си лекувам душата  и тя става енергия, с която да продължа напред.

Водата.. Тя ме обича, аз нея също и винаги - край морето, езеро или друг воден източник, аз разбирам все по-ясно, че живота е като водата - спокоен и бурен, но е важно да се преживява, защото така човек остава истински.



Коментари