Щастието и лудостта на наивника

Изображение
Шекспир е казал: „Винаги се чувствам щастлив. Знаеш ли защо? Защото не чакам нищо от никого. Да чакаш винаги боли. Животът е кратък. Затова обичай живота, бъди щастлив и винаги се усмихвай.“ Докато слушах романтична джаз колекция, размишлявах над думите на този леко луд и вечно щастливо влюбен гений – Шекспир. В тях има наистина много истини, които обаче не всеки разбира, защото не всеки иска да ги приеме. Много хора имат очаквания, които прехвърлят върху всички около себе си под формата на обвинения, че са „нагли“, „безотговорни“, „несериозни“ и т.н. Списъкът е дълъг и всеки може да си го оформи сам, ако честно погледне в сърцето си. Така или иначе, болка във взаимоотношенията винаги има – заради разочарования, гледане през различна призма и личностна мотивация, за която няма своевременна информираност. Честа причина за това е страхът от само-заявяване или от загуба на приятелство или партньорство. Истината обаче е много проста – когато един човек не събира смелост да заяви се...

Сбогуване, запечатано с целувка - Триолет

Сбогуване, запечатано с целувка.

Не си го бях представяла.

Смятах, че миналото  е преструвка.

Сбогуване, запечатано с целувка.

Създадено от красива рисунка,

Която напразно съм раздавала.

Сбогуване, запечатано с целувка.

Не си го бях представяла.


П.П..- любимата ми форма триолет винаги ме успокоява като я създавам. Някак с малко думи се казват много неща и именно затова харесвам кратките и ясни форми на творчество.

В този ред на мисли, наистина понякога една целувка приключва всичко - отношения, несигурности и неопределености. Винаги е добре да има ясна дефиниция за нещата в живота, за да няма илюзорни мисли и несбъдваеми очаквания. 

Днес е прекрасен дъждовен ден, в който виждам сърца, оформени от локвите на пътя и имах ясен знак от Бог за предстояща сватба - моя ли, на друг ли, не знам, но видях, докато шофирах, от лявата ми страна черен мерцедес с булчински букет на него и красива булка в автомобила. :)

Много се радвам, че покрай масовите ми прекратявания и изяснявания на отношения с хора от предходния месец, вече съм свободна от този емоционален товар за мен. Между другото, продадох си целия първи тираж на "Многоточия", наистина ще стане бестселър. Дори и във време на наводнения през уникалния за мен месец Октомври, както писах на Фейсбук профила си. 

"Октомври дойде с наводнения, които да напомнят на хората, че са се самозабравили в някои житейски сфери. И въпреки това винаги е въпрос на избор дали вниманието е насочено към бедствието, или към един прекрасен дъждовен ден.
За мен Октомври е свързан с прераждане и любов, която давам и получавам навсякъде около себе си.
Като любимо мое време и рожден месец , съм щастлива, че има дъжд, който отмива минали чувства и оставя само хубавите спомени в сърцето ми с хората, споделяли и споделящи моето житейско време в настоящето.
Някак вече ми е мирно в душата точно толкова, колкото е дъждовно и красиво да виждаш сърцата на хората отразени във водата от капките на дъжда.
Каквото става, е за добро, а каквото било, било. Връщане назад във времето няма.
Остават само бегли погледи върху локвите, които така или иначе изсъхват с времето.
❤️."




Коментари