Щастието и лудостта на наивника

Изображение
Шекспир е казал: „Винаги се чувствам щастлив. Знаеш ли защо? Защото не чакам нищо от никого. Да чакаш винаги боли. Животът е кратък. Затова обичай живота, бъди щастлив и винаги се усмихвай.“ Докато слушах романтична джаз колекция, размишлявах над думите на този леко луд и вечно щастливо влюбен гений – Шекспир. В тях има наистина много истини, които обаче не всеки разбира, защото не всеки иска да ги приеме. Много хора имат очаквания, които прехвърлят върху всички около себе си под формата на обвинения, че са „нагли“, „безотговорни“, „несериозни“ и т.н. Списъкът е дълъг и всеки може да си го оформи сам, ако честно погледне в сърцето си. Така или иначе, болка във взаимоотношенията винаги има – заради разочарования, гледане през различна призма и личностна мотивация, за която няма своевременна информираност. Честа причина за това е страхът от само-заявяване или от загуба на приятелство или партньорство. Истината обаче е много проста – когато един човек не събира смелост да заяви се...

Гласът на Тишината


Ето, че  наближава заветният край на 2025, който за мен е горчиво-сладък и много нетърпеливо очакван, защото 2026 ще е моята година и съм си я планирала отгоре отгоре до лятото. В движение ще реша другите месеци как ще се развият.

Завърших и постигнах всичко, което си бях набелязала за 2025  и изключително много израснах като личност без помощта на външни фактори, защото щастието и спасението са вътре в сърцето на хората и никъде другаде. Рейки, енергийни практики, писане на ръка, четене на стойностни книги и т.н. са най-добрите помощници, когато човек иска да намери себе си. 

Другото - психолози, тренинги, книги за личностно развитие, лайф коучове, социални мрежи и т.н. е просто излишен шум в главата.. Щастлива съм, че вече съм пасивна  в социалките и имам достатъчно време да разговарям със себе си, намирайки най-правилните решения за моя живот и ситуация.

Гласът на тишината винаги е най-силен и там се вижда истината за всяка една житейска ситуация и нейната стойност. Понякога е страшно да се чуе тишината, но ако се разбере, е богатство и дава мотивация за живот и осъзнаване на реалността точно такава, каквато е  и защо се е случило всичко със всички. 

Това е скъпоценно съкровище, което всеки уважаващ себе си индивид е добре да пази на скрито в сърцето си. Осъзнах го през тази сложна и емоционална за мен година, в която завърших изключително много житейски, професионални и емоционални цикли, които съм влачила години наред.

Понеже ми е философско днес, ще споделя някои бисери от своя опит за 2025 г. с идеята някой да намери нещо за себе си и да се замисли, защото всичко написано и изказано от мен е преживяно, изплакано, осъзнато и т.н. Животът винаги променя хората, но е хубаво да се знаят някои ценни мъдрости:

1. За любовта, секса, семейството и взаимността:

- В природата "двама и повече мъжки се бият за женска", а при хората "две и повече женски се бият за мъжки." Изводите всеки може сам да си направи и да приеме това като правила на живот. Както направих аз и се чувствам добре от от този избор.

- Сексът е обмен на енергия между душите на хората, която е важно да зарежда и мъжа, и жената. Ако някой спи с човек с не - излекувани емоционални, физически и т.н. травми, получава негативна енергия и се чувства като използван парцал. 

- Едно-нощните авантюри са загуба на време, енергия и товар. Има и други начини за сексуално удовлетворение, тип гимнастика. Има и хора, на които се плаща за това.

- Семейство, сплотено с пръстен е истинско сътрудничество между партньори с равни човешки права и правилно разпределени функции. Мъжът е мъж като се чувства Полезен и се грижи за жена, деца и сметки, а Жената е жена като създава уют, ражда деца и се грижи за себе си,  и другите в къщи по всякакъв начин, за да е Приятна за съвместен живот.

- Единици са хората, които искат семеен съюз с пръстен и общо съжителство. Те рядко се влюбват помежду си. Всеки прави сам избора си на база опит, претенции и визия. Обикновено хората грешат, защото не мислят със сърцето си, а то винаги е искрено.

- Разменените роли на мъже и жени, и неправилно разпределените функции във връзката водят безвъзвратно до разпад на отношенията във времето и засилване на тенденцията "На тълпи по сами."

- Когато нещо не върви леко и спокойно във взаимодействията като общуване и срещи между двама души, няма как да тръгне, колкото и да се мъчат участниците в това смело начинание. Енергията и сърцата между двама човека се усещат още при първа среща на живо, ако чуят интуицията си.

- Родителите и децата са единствените, които се обичат безусловно. Други хора да го правят помежду си е е изключителна рядкост.

- Истинската любов идва със страстно, емоционално и ментално привличане, но за да се запази е нужно да се правят компромиси, общи интереси и регулярна, искрена комуникация във всеки един аспект на отношенията.

- Искрената и честа комуникация на живо винаги е актуална. Тя е фундамент във връзката и взаимността между хората. Ако липсва, любов и уважение също няма.

2. За работата, времето, финансите и професионалните умения:

- Работата на заплата е поминък, с който се плащат сметките, но не е истинския живот, а отлагане на истинското живеене. Чиста загуба на ценно време.

- Бизнесът се прави, ако има усет към него и най-вече желание от този, който го прави да върши точно това.

- Работата и бизнесът с причина "само за пари водят" до потъване в дупка на липсващи мотивация за развитие, уникалност и усет за мисия, с която човек е полезен на някого и себе си.

- Финансите са спокойствие, но и те имат ценя и тя е за времето, което се губи в изкарването на пари. Балансът тук е ключов. Кой, както го разбира.

- Професионалните умения винаги са демоде и е важно човек да се адаптира към новите неща и да търси самостоятелно курсове за развитие на ума си и уменията си в сферата, в която се намира.

- Времето на всеки е ограничено и е важно да се цени. Има ли закъснения за ангажименти и срещи, има неуважение към индивида.

- Всичко излишно се продава за пари с любов или се подарява на онези, които истински го искат и са готови да го приемат.

3. За приятелството и познанствата:

- Истинските приятели са онези, които искрено се радват и плачат с човек. Обикновено са до 2 в живота и обкръжението.

- Познатите се квалифицират като хора, които търсят индивида само като имат полза и необходимост. 98 % от обкръжението са такива, но поне е важно да са акуратни индивиди.

- Комуникацията винаги е важно да е ясна и на живо и още от начало да се разберат хората като на интереси ли ще са или  като на война.

4. За здравословния начин на живот:

Колкото калории приема човек на ден, толкова и дори повече е важно да изхабява.

- Яде се всичко в малки количества и на често. 

- Съотношението на ежедневното меню е 35 %, обработена храна , 65 % сурова, 2 л. вода, 7000 крачки и мисли в положителен фокус.

- Движението всеки ден е начин на живот  и удължава съществуването на земята.

За всички тези теми са валидни  и могат да се интерпретират две любими мои мъдрости: 

"Между двама човека има точно 10 крачки. Ако направиш 5 и не срещнеш никой, се връщай обратно."

 и 

"Насила хубост не става."

Сега са празници, но целият шум мен ме дразни, затова и не му обръщам внимание. Думите са илюзия, която всеки умее да прави и глупости се говорят от всички. 

Действията обаче казват абсолютно всичко за всеки, но се чуват само на тихо и в изолация. 

За да го оценя обаче, имах нужда да се усамотя с тишината около себе си, за да я постигна и в главата си. 

Желая хубави празници на всички четящи хора. Лично аз ще съм някъде на спа център след Коледа, за да се погрижа за женската си енергия и житейска мотивация покрай всички планове, които имам и съм задвижила за 2026. Имам безценно време, което да използвам възможно най-рационално.  Плановете се правят, за да се изпълняват.




Коментари